W krainie bajki i baśniSzkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie zaprasza do udziału w V Międzyszkolnym Konkursie „W krainie bajki i baśni”. Uczniów klas II i III szkół podstawowych miasta Szczecina.

Celem konkursu jest:

1. Rozbudzenie zainteresowania bajką i baśnią.
  2. Kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego bajki i baśni.
  3. Konkretyzacja treści przeczytanych baśni - wykonanie prac plastycznych.
  4. Wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.

Uczniowie biorący udział w konkursie powinni wykazać się znajomością bajek i baśni, oraz wykonać pracę plastyczną. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

• „Eliminacje szkolne”,
  • „Finał międzyszkolny”.

Udział w konkursie należy potwierdzić do dnia 7 marca 2014r. drogą mailową lub faxem (Załącznik nr 1). „Eliminacje szkolne” odbędą się  w dniach 3 marca - 14 marca 2014r. „Eliminacje szkolne” uczestnicy konkursu przeprowadzają we własnym zakresie. Do szkół, które potwierdzą swój udział w konkursie zostanie przesłany test do przeprowadzenia eliminacji szkolnych. Do dnia 14 marca 2014r. należy zgłosić zwycięzców „Eliminacji szkolnych” - drogą mailową lub faxem (Załącznik nr 2).

Finał międzyszkolny odbędzie się 31 marca 2014r. w auli Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie. Szczegółowy regulamin konkursu i załączniki do pobrania.

Regulamin Konkursu:
Organizatorzy konkursu:
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie – nauczyciele:

• Izabela Bartman,
  • Magdalena Chodor,
  • Elżbieta Gawęda,
  • Izabela Kuczko,

Cele konkursu:

1. Rozbudzenie zainteresowania bajką i baśnią.
  3. Konkretyzacja treści przeczytanych baśni - wykonanie prac plastycznych.
  4. Wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.

Regulamin konkursu:

1. Uczestnikami konkursu są uczniowie z klas II-III, którzy oceniani będą w oddzielnych kategoriach wiekowych.
  2. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
    - „Eliminacje szkolne”,
    - „Finał międzyszkolny”.
  3. Udział w konkursie należy potwierdzić do dnia 7 marca 2014r. drogą mailową lub faxem (Załącznik nr 1).
  4. „Eliminacje szkolne” odbędą się w dniach 3 marca - 14 marca 2014r. „Eliminacje szkolne” uczestnicy konkursu przeprowadzają we własnym zakresie. Do szkół, które potwierdzą swój udział w konkursie zostanie przesłany test do przeprowadzenia eliminacji szkolnych.
  5. Do dnia 14 marca 2014r. należy zgłosić zwycięzców „Eliminacji szkolnych” - drogą mailową lub faxem (Załącznik nr 2).
  6. W „Finale międzyszkolnym” szkołę reprezentuje po 2 zwycięzców z „Eliminacji szkolnych” z danej kategorii wiekowej.
  7. Do „Finału międzyszkolnego” uczestnicy przygotowują pracę plastyczną, która dotyczy ulubionej bajki lub baśni (z listy). Praca plastyczna w formacie A4 wykonana techniką dowolną, powinna zawierać na odwrocie informację: imię i nazwisko ucznia, szkoła, klasa, tytuł bajki. Uczestnicy podczas zmagań finałowych będą musieli wypowiedzieć się na temat przygotowanej pracy. Praca plastyczna powinna być dostarczona do Szkoły Podstawowej nr 35 (sekretariat) z dopiskiem na kopercie: V Międzyszkolny Konkurs „W krainie bajki i baśni”, do dnia 21 marca 2014r. osobiście lub pocztą. Prace plastyczne nie będą zwracane autorom, przechodzą na rzecz organizatora konkursu.
  8. „Finał międzyszkolny” odbędzie się dnia 31 marca 2014r. w auli Szkoły Podstawowej nr 35 w godz. 10:00 – 13:00
  9. „Finał międzyszkolny” będzie składał się z dwóch rund. Do drugiej rundy przejdzie po 15 ścisłych finalistów z każdej kategorii wiekowej.
  10. Konkurs oceniać będzie powołane w tym celu jury.
  11. Jury będzie oceniać znajomość treści bajek i baśni. Uczestnicy konkursu powinni dokładnie zapoznać się z treścią następujących utworów:
    „Bajka o rybaku i rybce”, A. Puszkin
    „Bajka o carze Sałtanie jego synu sławnym i potężnym bohaterze księciu Gwidonie Sałtanowiczu i o pięknej księżniczce łąbędzicy”, A. Puszkin
    „O Bartku doktorze”, H. Januszewska
    „Żelazne trzewiki”, H. Januszewska
    „Szklana góra”, J. Porazińska
    „Dziewczynka z zapałkami", H. Ch. Andersen
    „Kalosze szczęścia” H.Ch. Andersen
    „Wdzięczność szczupaka" A. Tołstoj
    „Krzesiwo” H.Ch. Andersen
    „Latający kufer” H.Ch. Andersen
    „Słowik” H.Ch. Andersen
    „Stoliczku nakryj się” J. i W. Grimm
    „Apolejka i jej osiołek”, M. Krüger
    „Świniopas” H.Ch. Andersen
  12. W przypadku dużej ilości zgłoszeń do konkursu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany godzin ze względów organizacyjnych. Wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni o ewentualnej zmianie godzin telefonicznie lub mailowo.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!