SpotkanieW poniedziałek 4 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się autorskie spotkanie z pisarką Moniką Marin. W spotkaniu udział wzięły klasy piąte i szóste.
Monika Marin jest szczecińską pisarką i dziennikarką,  autorką  m.in.  trylogii „Kroniki Saltamontes”.
Autorka opowiedziała uczniom naszej szkoły o historii trylogii, o warsztacie pisarskim,  o inspiracjach, o poszukiwaniach rysownika, a co za tym idzie, o ukrytych talentach, które mamy w sobie, a tak często nie jesteśmy ich świadomi. Ponadto Monika Marin przedstawiła się nam jako motocyklistka, podróżniczka i kierowca wyścigowy.

Mam Talent 2018W piątek 18 maja w Szkole Podstawowej nr 35 odbyła się III edycja konkursu Mam Talent. W tym roku do Szkoły Podstawowej dołączyły oddziały gimnazjalne. W imprezie wzięła więc udział jeszcze większa niż co roku liczba uczestników (ok. 1300). Cała społeczność szkolna zebrała się w hali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć i wysłuchać 22 finalistów, wyłonionych podczas wcześniejszych przesłuchań. Mieliśmy okazję podziwiać śpiew, taniec towarzyski, układy gimnastyczne zarówno solowe, jak i w zespołach, zespół ludowy, grę na flażoletach, pianino, gitarę elektryczną, gitarę klasyczną, zespół wokalny.

Krokuswy Szczecin27 marca 2018r. na Jasnych Błoniach odbyło się podsumowanie II międzyszkolnego konkursu na hasło chroniące szczecińskie krokusy organizowanego przez SP nr 48 w Szczecinie. Zgodnie z regulaminem celem konkursu była popularyzacja dbałości o przyrodę w naszym mieście, kształcenie odpowiedzialności za stan otoczenia oraz rozbudzanie wrażliwości artystyczno-literackiej u dzieci i młodzieży.

Laureaci konkursu osobiście umieścili tabliczki ze swoimi hasłami na krokusowych dywanach i odebrali nagrody.

Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły:

• 2 miejsce: JORDAN GRABOWSKI kl. 5 B

"W krokusy Szczecin się stroi, więc ich niszczyć nie przystoi".

• 3 miejsce: JULIA REIMER kl. 5C

Niech krokusy pięknie rosną, żeby miło było wiosną.

Sztafety wiosennePierwszy dzień wiosny 2018 roku  w naszej szkole tradycyjnie już powitaliśmy Sztafetą Wiosenną klas IV-VI. W rywalizacji udział wzięły 14 osobowe reprezentacje z każdej klasy, siedem dziewcząt i siedmiu chłopców. Z trybun rozlegał się głośny doping kolorowo i  często  fantazyjnie poprzebieranych kibiców. Walka była wyrównana, a emocje chwilami sięgały zenitu. Uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Mimo śniegu za oknem oficjalnie uznaliśmy, że wiosna nadeszła, a nasze serca rozpaliły promienie wirtualnego słońca i  dodały nam energii na kolejne tygodnie. Sztafeta Wiosenna to  promocja zdrowego trybu życia i cieszymy się, że tak dużo osób bierze w niej udział. Do zobaczenia w przyszłym roku!

III Koncert charytatywnyW piątek 2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II odbył się III Iskierkowy Koncert Charytatywny pod hasłem „Muzyka otwiera serca”. W auli szkolnej przez blisko dwie godziny wybrzmiewały znane i lubiane utwory w tradycyjnych lub nowatorskich wykonaniach.

Bezpieczny internetW lutym w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się do obchodów DBI.
Głównym celem programu było zapoznanie uczniów z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą Internet oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego korzystania z sieci, uświadomienie zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu.
Przez cały tydzień (5-9 lutego) w klasach IV – VI na zajęciach komputerowych, informatyce i godzinach wychowawczych przeprowadzono lekcje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy. Główny temat w tym roku to „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Dzień babci i dziadka14 lutego mieliśmy zaszczyt zaprosić naszych dziadków i babcie na przedstawienie a także mały poczęstunek. W związku z tym, że tego dnia były także Walentynki to miłość unosiła się w całej szkole. Dziadkowie dostali mały upominek, spędzili z nami czas i mamy nadzieję - świetnie się z nami bawili. Dziękujemy za przybycie.

Pszczelarze w przedszkoluKto to jest pszczelarz? Kim jest truteń? Jakie testy przed wejściem musi przejść pszczoła? Ile kwiatów odwiedza pszczoła zanim uzbiera pyłku na jedną kroplę miodu? Na te i inne pytania odpowiedzi poznały przedszkolaki i zerowkowicze naszej szkoły, bowiem 27 lutego gościliśmy Pana Pszczelarza z Pasieki Boża Iskierka.