Warsztaty geologiczne15 i 16 października odbyły się warsztaty geologiczne na Wydziale Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim dla poszczególnych grup zerowych. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyły dawniej, oglądały z zaciekawieniem zdjęcia, skamieniałości a także same wykonywały odlewy poszczególnych muszli, kolorowały na kartach pracy prehistoryczne zwierzęta. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy p. Roberta Wolińskiego, prowadzącego warsztaty, który także pokazał nam , jak pod wpływem światła, zmieniają się kolory i odcienie niektórych skał i metali.

Patriotyczny tydzieńPrzez cały tydzień uczniowie klas 1  - 3  przygotowywali się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Rozwiązywaliśmy biegane krzyżówki o tematyce patriotycznej, quizy, wykonywaliśmy prace plastyczne, czytaliśmy wspólnie lektury o wielkich Polakach, uczyliśmy się piosenek. Podsumowaniem wszystkich naszych działań był uroczysty  apel z okazji z Święta  Niepodległości, a udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej”  -wspólne odśpiewanie hymnu narodowego równo o godz. 11.11 (dołączyły do nas także oddziały przedszkolne) na długo pozostanie w naszej pamięci!

Reprezentacja SP35W piątej edycji zawodów dla dzieci amatorsko uprawiających pływanie startowało 14 reprezentacji. Uczniowie Naszej szkoły rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych  (kl. III, IV, V) na dystansie 25 m stylem grzbietowym lub kraulem.

Wizyta w SmętowicachW piątek 21 września dzieci z  grup zerowych wybrały się na wycieczkę integracyjną do Gospodarstwa Agroturystycznego w Smętowicach. Przy pięknej pogodzie uczniowie mogli aktywnie spędzić czas oraz bliżej się poznać. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały, znajdujące się na terenie gospodarstwa, zwierzęta.

Dzień pierwszej pomocy11 września w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Pierwszej Pomocy. Tego dnia gościliśmy P. Przemysława Balladę, wykwalifikowanego ratownika medycznego, który przeprowadził z dziećmi warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.

bezpieczna droga do przedszkolaDziś 24 września 2018r.  odwiedziły nas Panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie: st. sier. Agnieszka Sokół oraz mł. asp. Karolina Rykaczewska. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom z grup zerowych o zasadach ruchu drogowego.

PolitesJesteśmy gimnazjalistkami Szkoły Podstawowej Nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie. W ramach akcji postanowiłyśmy wesprzeć zwierzęta w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Akcja zbierania zniczyDziękujemy wszystkim klasom za udział w szkolnej akcji zbiórki zniczy. Od 15 do 19 października 2018r. uczniowie przynosili znicze, które następnie zostały zapalone na Cmentarzu Centralnym w kwaterze grobów dzieci. Mimo deszczowej pogody uczniowie klas 7, 8 oraz 3 GM z wielkim zaangażowaniem sprzątali groby tych, którym nie było dane dożyć nawet wieku nastoletniego. Znicze zostały zapalone jako dowód pamięci, szacunku, serdeczności i zrozumienia.