III Koncert charytatywnyW piątek 2 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II odbył się III Iskierkowy Koncert Charytatywny pod hasłem „Muzyka otwiera serca”. W auli szkolnej przez blisko dwie godziny wybrzmiewały znane i lubiane utwory w tradycyjnych lub nowatorskich wykonaniach.

Bezpieczny internetW lutym w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku nasza szkoła aktywnie włączyła się do obchodów DBI.
Głównym celem programu było zapoznanie uczniów z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą Internet oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego korzystania z sieci, uświadomienie zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu.
Przez cały tydzień (5-9 lutego) w klasach IV – VI na zajęciach komputerowych, informatyce i godzinach wychowawczych przeprowadzono lekcje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie i cyberprzemocy. Główny temat w tym roku to „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Dzień babci i dziadka14 lutego mieliśmy zaszczyt zaprosić naszych dziadków i babcie na przedstawienie a także mały poczęstunek. W związku z tym, że tego dnia były także Walentynki to miłość unosiła się w całej szkole. Dziadkowie dostali mały upominek, spędzili z nami czas i mamy nadzieję - świetnie się z nami bawili. Dziękujemy za przybycie.

Pszczelarze w przedszkoluKto to jest pszczelarz? Kim jest truteń? Jakie testy przed wejściem musi przejść pszczoła? Ile kwiatów odwiedza pszczoła zanim uzbiera pyłku na jedną kroplę miodu? Na te i inne pytania odpowiedzi poznały przedszkolaki i zerowkowicze naszej szkoły, bowiem 27 lutego gościliśmy Pana Pszczelarza z Pasieki Boża Iskierka.

bal kl i iiiSerdecznie zapraszamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją autorstwa Daniela Wójcika z przebiegu balu klas I - III, któy odbył się w naszej szkole.

Tydzień matematykiW styczniu w klasach 1-3 odbył się Tydzień Matematyki. Pierwszoklasiści w ramach swoich lekcji wykonywali różne „niepodręcznikowe” zadania matematyczne. Uczniowie klas drugich i trzecich w czasie jednej, ustalonej godziny mogli codziennie odwiedzić jedną z ośmiu sal matematycznych.

Spotkanie ze Strażą MiejskąDnia 3.01. 2018 r.  gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział dzieci klas 0. Celem zajęć było wypracowanie bezpiecznych zasad w trakcie zabaw zimowych. Panie ze straży miejskiej wspólnie z dziećmi omawiały zakres podstawowych zachowań dotyczących: nie wchodzenia na zamarznięte tafle lodowe, bezpiecznych zjazdów na sankach, rzucania śniegowymi kulami, uczestnictwa w kuligach i zaczepiania sanek do pojazdów mechanicznych. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach, zadawały wiele pytań oraz udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pieczątki za aktywny udział oraz kolorowani o tematyce zimowej.

Mikolajki6 grudnia odwiedził nas Mikołaj z p.Mikołajową:) Dzieci przygotowały Mikołajowi miłą niespodziankę w postaci piosenki, wierszyków a także laurek. Mikołaj wręczył prezenty, a na koniec zrobił z nami wspólne zdjęcie. I obiecał, że za rok znów nas odwiedzi!