Najsmaczniejsze zajęcia na świecieKlasa 3a i 3b, zdobywając wiadomości o roślinach uprawianych na polu, o rodzajach zbóż i gatunkach pieczywa, udała się do pobliskiej piekarni U Piekarzy na warsztaty piekarnicze. Tam nie tylko powtórzyliśmy zdobyte dotąd wiadomości, ale dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy o pracy piekarza i cukiernika. Dziś już wiemy ile razy mielone  jest ziarno w młynie, jak jest zbudowane, dlaczego chleb razowy ma taką nazwę, co to znaczy, że chleb garuje. Każde z dzieci samodzielnie wyrobiło ciasto chlebowe, a w czasie, gdy ono garowało, wszyscy pracowali jako cukiernicy- deseranci i ozdabiali kruche babeczki. Do szkoły wróciliśmy bardzo zadowoleni, z samodzielnie upieczonym, pachnącym i cieplutkim  chlebem i prawie każdy z przekonaniem, że chciałby zostać piekarzem albo cukiernikiem.