Obchody Święta NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości  to  ważne wydarzenie które w naszej szkole zawsze obchodzone jest bardzo uroczyście.


9 listopada 2017r. w auli naszej szkoły odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły przez Poczet sztandarowy. Potem wszyscy zaśpiewali hymn Polski, po którym uczniowie z klas I -€“ III wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś”. Następnie zespół wokalny zaprezentował pieśń wojskową pt. „Wojenko, wojenko”, a Koło Teatralne „Puchatek” przedstawiło inscenizację „Święto Niepodległości”. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Jestem Polakiem”. Dzieci pięknie przygotowały się do uroczystego apelu. Każdy miał kotylion i chorągiewkę, która wesoło falowała podczas wspólnego śpiewania.


 W dniach poprzedzających szkolne uroczystości  klasy II i III brały udział w konkursie wiedzowym. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali  swoje prace na gazetkach szkolnych wprowadzając wszystkich w uroczysty nastrój. Wszystkie dzieci   miały  możliwość sprawdzenia swojej wiedzy  wykonując różnorodne  zadania przygotowane na korytarzach szkolnych. Uczniowie  pod kierunkiem swoich wychowawców  układali życzenia  dla Polski w dniu Jej święta oraz samodzielnie wykonali  kotyliony, które  zaprezentowali w dniu apelu. Dzieci  klas młodszych nie zapomniały również o pracownikach szkoły, którym wręczyły własnoręcznie wykonane flagi. W Narodowe Święto Niepodległości bardzo czynniezaangażowali się również uczniowie naszych świetlic. Wraz z wychowawczyniami dzieci przygotowały własnoręcznie robione kotyliony, które przypinały później wszystkim pracownikom szkoły.