PolitesJesteśmy gimnazjalistkami Szkoły Podstawowej Nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie. W ramach akcji postanowiłyśmy wesprzeć zwierzęta w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

 


27 października 2018 r. przekazałyśmy schronisku zgromadzoną przez nas karmę dla psów i kotów, koce, akcesoria oraz pozyskaną z własnej inicjatywy kwotę 614,73 zł. Wszystkie rzeczy udało nam się pozyskać dzięki temu, że zorganizowałyśmy w szkole kiermasz ciast, które upiekłyśmy my same oraz nasi koledzy i koleżanki ze szkoły.

Nasze przedsięwzięcie miało kilka etapów:
• ogłoszenie szkolnego kiermaszu ciast
• zorganizowanie sprzedaży ciast i pozyskanie środków pieniężnych
• zaproszenie uczniów naszej szkoły do udziału w zbiórce karmy, koców i akcesoriów
dla zwierząt
• udział w sobotni poranek (27.10.2018 r.) w Biegu Niepodległości zorganizowanym
przez naszych nauczycieli w-f przy Stawie Brodowskim
• zbiórka środków pieniężnych podczas ww. imprezy sportowej
• przekazanie schronisku karmy, koców i akcesoriów oraz całej pozyskanej kwoty

Zorganizowanie akcji wymagało od nas dużego zaangażowania i przyniosło nam mnóstwo satysfakcji. Cieszymy się, że udało nam się wesprzeć zwierzęta w schronisku, za co dziękujemy wszystkim naszym szkolnym kolegom i koleżankom, którzy przyłączyli się do naszych działań i pomogli nam w osiągnięciu tak fajnego efektu.

Martyna Deręgowska
Agata Lorenz
Emilia Różalska
Kinga Dołgopoł
Hanna Walkiewicz
Aleksandra Strelcow
Klasa 3 c gimnazjum

Opiekun:
Monika Szubielska