bezpieczna droga do przedszkolaDziś 24 września 2018r.  odwiedziły nas Panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie: st. sier. Agnieszka Sokół oraz mł. asp. Karolina Rykaczewska. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom z grup zerowych o zasadach ruchu drogowego.

 

Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym i tłumaczyły jak bezpiecznie pokonywać drogę z domu do szkoły i przechodzić przez jezdnię. W sposób praktyczny dzieci przypomniały sobie owe zasady.  Poprzez zabawę miały możliwość bycia pieszym. Utrwaliły zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętność rozpoznawania ważnych znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych.

Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie dzieci chętnie zrobiły zdjęcie grupowe z policjantkami.