Dzień pierwszej pomocy11 września w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Pierwszej Pomocy. Tego dnia gościliśmy P. Przemysława Balladę, wykwalifikowanego ratownika medycznego, który przeprowadził z dziećmi warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione przytulanki i pod opieką ratownika, opatrywały rany swoich maskotek- czyściły ranę solą fizjologiczną, bandażowały, naklejały plaster itp. Na koniec każde z dzieci, ćwiczyło na specjalnie przygotowanym fantomie, udzielanie pierwszej pomocy ( ilość wdechów, masaż klatki piersiowej).
  Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Opatrzone maskotki dzieci zabrały ze sobą do domu, a niektóre dzieci nawet stwierdziły, że wcale już nie będą się bać opatrywania ran.