Warsztaty geologiczne15 i 16 października odbyły się warsztaty geologiczne na Wydziale Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim dla poszczególnych grup zerowych. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta żyły dawniej, oglądały z zaciekawieniem zdjęcia, skamieniałości a także same wykonywały odlewy poszczególnych muszli, kolorowały na kartach pracy prehistoryczne zwierzęta. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy p. Roberta Wolińskiego, prowadzącego warsztaty, który także pokazał nam , jak pod wpływem światła, zmieniają się kolory i odcienie niektórych skał i metali.

Warsztaty wszystkim bardzo podobały się, dzieci z pamiątkami wróciły do przedszkola, ciągle rozmawiając o tym, czego się tego dnia dowiedziały.