m niepoZapraszamy do zapoznania się z listem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Pani Magdaleny Zarębskiej - Kuleszy dotyczącego nadchodzącego Święta Niepodległości.

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy, szkół i placówek z województwa zachodniopomorskiego!

            W najbliższą sobotę będziemy obchodzić  99.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Oddział IPN w Szczecinie przygotował ogólnopolską akcję #mojaniepodległa oraz event rodzinno-edukacyjny odbywający się w Arenie Szczecin.

            Wspólnie z dyrektorem Oddziału IPN w Szczecinie dr Pawłem Skubiszem zachęcam do wzięcia udziału w planowanych wydarzeniach i proszę o przekazanie przesłanych informacji uczniom i ich rodzicom.


            #MOJANIEPODLEGŁA to ogólnopolska akcja społeczno-informacyjna przygotowana przez Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jej celem jest zachęcenie Polaków, do wyrażenia, za pomocą mediów społecznościowych, współczesnego rozumienia i postrzegania pojęcia #MOJANIEPODLEGŁA”. Dla jednych to #TRADYCJA i #WOLNOŚĆ, dla drugich #RODZINA, #ZDROWIE, #NAUKA czy #PRACA.

            Jak można przyłączyć się do akcji? Wystarczy zrobić wpis lub zdjęcie przedstawiające Waszą definicję i wrzucić je na Twitter, Facebook, Instagram czy Snapchat z hasztagiem #MOJANIEPODLEGŁA.

            Akcja została zainicjowana w 2016 r. #Mojaniepodległa to nie tylko aktywność w sieci i  w mediach społecznościowych.

            Tegoroczna odsłona akcji będzie miała również formę eventu rodzinno-edukacyjnego.  Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego celebrowania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na Arenie Szczecin w dniu 11 listopada br. w godzinach 13.30-18.00 pod szyldem #MOJANIEPODLEGŁA.


            Na parkingu przed Areną powstanie strefa militarno-mundurowa, gdzie zaprezentowany zostanie m.in. sprzęt komponentów 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, w tym najnowszy nabytek samobieżny moździerz "RAK" na podwoziu KTO Rosomaka. Będzie to pierwsza publiczna premiera tego sprzętu w Szczecinie. Ponadto w tej strefie zaprezentują się: Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

            Dodatkowo w Arenie powstaną strefy edukacyjne Oddziału IPN w Szczecinie oraz partnerów wydarzenia: Muzeum Narodowego w Szczecinie, Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna,, Domu Kultury „Słowianin”, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, TVP Szczecin, Radio Szczecin oraz Multinational Corps Northeast Poland.

            Nie zabraknie wspólnego tworzenia kokard narodowych i flag Polski. Dla najmłodszych uczestników obchodów przygotowane zostały atrakcje ruchowe tj. tor przeszkód Firefighter Combat Challenge oraz wielkoformatowa gra planszowa przygotowana przez NBP „Drogi do niepodległości”.

            Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert polskich pieśni patriotycznych oraz zespołu FEEL.

            Kulminacyjnym momentem obchodów oraz akcji #mojaniepodległa w 2017 r. będzie próba pobicia rekordu Polski w kategorii największa układanka z pianki modelarskiej „Największe układanka wolnej Polski”.  ​


            Wstęp do stref oraz na oba koncerty jest bezpłatny. (Wydarzenie ma charakter imprezy masowej do 6000 osób).
 
Patronat mediany: TVP Szczecin i Radio Szczecin.​
 
Więcej informacji uzyskają Państwo na:
FB @mojaniepodlegla i @IPN.Szczecin
TT @mojanpieodlegla i @IPN_Szczecin

W załączeniu przesyłam ulotkę i plakat dotyczący wydarzenia.

Z poważaniem,

Zachodniopomorski Kurator Oświaty

Magdalena Zarębska - Kulesza