Unia Europejska16 maja 2019r. w grupach zerowych pan Marek Chabior przedstawiciel RODM-u przeprowadził zajęcia patriotyczne. Dzieci dowiedziały się, że 1 maja 2010 r. Polska wstąpiła do UE i w tym roku przypada 15 rocznica Polski w UE. Dzieci pokazywały i nazywały flagi niektórych państw należących do Unii Europejskiej. Następnie otrzymały kolorowanki i kolorowały flagi państw. Na zakończenie od Pana Marka dzieci otrzymały drobne niespodzianki.

Wizyta w Polskim Radiu Szczecin9 maja 2019 r. grupy zerowy zwiedzały pomieszczenia w budynku Polskiego Radia Szczecin i zapoznały się z pracą dziennikarzy. Podczas zwiedzania miały okazje na żywo wysłuchać nadawanych wiadomości. Na koniec naszej wycieczki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z redaktorem.

Symbole Uni Europejskiej28 marca 2019r. w grupach zerowych odbyły się kolejne warsztaty z RODM-u, które przeprowadził Pan Marek Chabior. Dzieci przypomniały symbole narodowe Polski i wymieniły symbole Unii Europejskiej: flaga koloru niebieskiego, a na jej tle 12 gwiazdek, hymn „Oda do Radości”. Dowiedziały się, że maskotka Syriusz jest również symbolem UE. Dzieci wysłuchały hymnu UE i na zakończenie kolorowały maskotkę UE – Syriusza. Na zakończenie otrzymały drobne upominki.

pw 20190507 181601400721 marca 2019r. dzieci z grup zerowych powitały wiosnę na słodko. Zaprosiliśmy pracowników  Twórczej Cytrynki. Dowiedzieliśmy się, że lizaki można wykonać z naturalnych barwników. Podstawą jest masa biała wykonana z cukru, a dodając do niej buraki, kurkumę, algi otrzymamy kolory: czerwony, żółty, niebieski. Dzieci przygotowały kolorowe projekty lizaków,

Czytanie książek14 marca odwiedziła grupę 0B mama Agatki, która w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom, przeczytała  kilka opowiadań o Słoniu Elmerze. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, były bardzo  grzeczne i szczęśliwe, przyglądały się ilustracjom a następnie ochoczo opowiadały o przeczytanych fragmentach książki.
    Już zapowiedziało się kilka kolejnych mam w celu czytania książek, radość dzieci przeogromna, a tym samym duma, że ich mama przyjdzie do przedszkola przeczytać  książkę.

Wizyta policjantówDnia 28.02. 2019 r grupy zerowe odwiedzili policjanci w celu zapoznania dzieci  z specyfiką zawodu pracy policjanta i jej atrybutami. Dzieci chętnie zadawały pytania, były ciekawe różnych rzeczy i sytuacji jakie towarzyszą panom policjantom na co dzień w pracy . Przymierzały kamizelkę, czapki policjantów itp. Panowie policjanci przy okazji przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach. A na koniec obiecali nam, że wrócą do nas tuż przed wakacjami i zaprezentują swój radiowóz. Wszyscy już nie możemy się doczekać.

Bal karnawałowy25 stycznia we wszystkich grupach przedszkolnych odbył się Bal Karnawałowy. W tym dniu każde dziecko było przebrane za swoją ulubioną postać bajkową. Wszyscy wraz ze swoimi paniami, uczestniczyli w świetnej zabawie. Zabawa polegała na znalezieniu św. Mikołaja, sprawieniu, by zły pirat stał się dobrym człowiekiem. A nie było to wcale łatwe zadanie. Wszystkie dzieci uczestniczące w zabawie, świetnie pomagały w realizacji poszczególnych zadań i konkurencji. Było z tego powodu wiele radości i śmiechu, no i oczywiście tańca:).

Tradycje zimowe i świąteczne w Polsce21.01.2019r. w grupach zerowych odbyły się kolejne warsztaty patriotyczne, które przeprowadził przedstawiciel RODM-u Pan Marek Chabior. Tym razem zajęcia poświęcone były tradycjom zimowym i świątecznym w Polsce. Dzieci utrwaliły sobie tradycje polskie i wykonały zimową kartkę dla najbliższych. Na zakończenie otrzymały naklejki.

Herb jako symbol państwa. Mój własny herb.22.02.2019r. w grupach zerowych odbyły się warsztaty patriotyczne, które  przeprowadził przedstawiciel RODM-u Pan Marek Chabior. Tematem dzisiejszych zajęć był herb jako symbol państwa. Dzieci dowiedziały się, że w dawnych czasach na tarczach każdy rycerz miał swój własny herb. Każda tarcza miała swoją dewizę czyli zawołanie swojego rodu. Na herbach umieszczane były często siły odwagi, a symbolami często były lwy. Dzieci wykonały swój herb i zapisały swoją dewizę – swoje imię. Zajęcia były bardzo ciekawe i dzieci doskonale bawiły się na nich. Oczekujemy na kolejne spotkanie.