Grupa 0a na zawodach sportowychDnia 21.12.2018r. grupa 0a wzięła udział w mikołajkowym integracyjnym turnieju przedszkoli „Na sportowo zawsze zdrowo” zorganizowanym przez Gminę Miasto Szczecin oraz UKS Pomiar.  Zawody te odbyły się w naszej hali sportowej.  Uczestnikami były grupy  przedszkolne zaproszone z pobliskich przedszkoli oraz szkół. Na początku zawodów nastąpiło przywitanie wszystkich uczestników oraz odśpiewanie Hymnu Polski podczas którego dzieci zachowały właściwą postawę. Każda z grup aktywnie ćwiczyła na każdej z 10 stacji. Na zakończenie zawodów dzieci otrzymały medale oraz pamiątkowy puchar i dyplom.

JasełkaW dniu 17.12.2018r. grupy zerowe przygotowały dla rodziców jasełka. Dzieci z zaangażowaniem wiernie odtwarzały swoje role, prezentując zarówno umiejętności recytatorskie jak i wokalne. Śpiew dzieci dopełnił akompaniament Pani od rytmiki. Przygotowane przedstawienie wprowadziło zgromadzonych gości w świąteczny nastrój.

Mikołajki w przedszkolu6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci z utęsknieniem wyczekiwały Mikołaja. Przedszkolaki przywitały swojego gościa śpiewając piosenkę oraz recytując specjalnie przygotowany na tą okazję wierszyk. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, za co w podziękowaniu otrzymał od naszych smyków laurkę.

Wizyta w kinie13 grudnia grupa Zebry wspólnie z grupą Żyraf wzięły udział w wyjściu „Moja pierwsza wizyta w kinie”. W Multikinie dzieci miały okazję zapoznać się z zasadami savoir vivre, oglądały bajki z czasów swoich rodziców, zwiedzały kabinę projekcyjną oraz próbowały popcornu w dwóch smakach.

Warsztaty zoologiczneZ okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Jeża w dniu 7 listopada odbyły się warsztaty zoologiczne. W zajęciach wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska żywe okazy zwierząt: ptaszniki, karaczany, skolopendrę, patyczaki, rzekotkę, jednak naszym honorowym gościem był jeżyk afrykański. Dowiedzieliśmy się jak zachowują się te zwierzęta, gdzie żyją i co jedzą.

Spotkanie z laryngolog28 listopada 2018 r.  grupy zerowe odwiedziła pani laryngolog i opowiedziała dzieciom o wykonywanym przez siebie zawodzie. Nasz gość odpowiedział na pytania i wątpliwości dzieci dotyczących prawidłowej higieny uszu, nosa i gardła.

Karmnik od szczecińskich leśników5 grudnia 2018r. w ramach akcji organizowanej przez Wydział Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie, nasze oddziały przedszkolne odwiedziła pani Anita Wasiuk, która zamontowała w naszym ogródku przedszkolnym karmnik dla ptaków. Dzięki krótkiej pogadance przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak możemy pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę i czym należy je dokarmiać aby im nie zaszkodzić.

Fabryka inspiracji w Mierzynie11 grudnia grupy zerowe udały się do Fabryki Inspiracji w Mierzynie na warsztaty świąteczne. Dzieci upiekły pierniki świąteczne , a później je pięknie udekorowały. W drugiej części spotkania dzieci wykonały ozdobę świąteczną w postaci dzwonka poduszeczki i wypełniły ją puchem-białą watą .

Bajeczny dzień5 listopada dzieci z grup zerowych obchodziły Dzień Postaci z bajek. Tego dnia każde dziecko mogło przyjść do przedszkola przebrane za swoją ulubioną postać z bajki, przynieść ulubioną bajkową zabawkę bądź książkę z  bohaterem. Każdy ochoczo opowiadał o swoich ulubionych postaciach, prezentował je z wielką dumą. Postaci te towarzyszyły nam przez cały dzień podczas zajeć, zabaw i gier.