Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem19 kwietnia 2018r. grupy zerowe gościły st. sierż. Agnieszkę Sokół z Komendy Miejskiej w Szczecinie. Podczas spotkania zostały omówione i przypomniane podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i w szkole oraz numery alarmowe, które dzieci bardzo ładnie wymieniły(999, 998, 997, 112) i dowiedziały się jakich informacji należy udzielić, by uzyskać pomoc. Duże zainteresowanie dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i mogły dotknąć: kajdanek,  pałkę i czapkę, którą każde dziecko przymierzyło.


Po spotkaniu ze st.sierż. Agnieszka Sokół poszliśmy na boisko, gdzie czekali  na nas przedstawiciele Komendy Miejskiej w Szczecinie:  podkom. Jarosław Łotysz, st. asp. Paweł Naworski, mł. asp. Rafał Kunecki, st. sierż. Piotr Szczepanowski oraz ich podopieczni – psy: Feliks, Dino, Wania. Podczas spotkania zaproszeni policjanci opowiedzieli nam, w jaki sposób należy zachowywać się podczas ataku psa. Policjanci pokazali pozycje obronną podczas ataku psa. Należy pamiętać ,że nie wolno uciekać i nie wolno patrzeć psu w oczy. Gdy pies zaatakuje należy przyjąć pozycję „żółwia’.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy policjantom i psom, że znaleźli czas na spotkanie z nami.

 

Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem   Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem
    Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem