Teatr Lalek Pleciuga22 marca 2018r. grupy zerowe wybrały się do Teatru Lalek „Pleciuga” na spektakl „ Tańcząca gazela i magiczny tam – tam”. Dzieci zostały „zabrane” do gorącego świata Afryki i podziwiały barwny, widowiskowy musical, w którym Miasto Zwierząt baśniowo łączy się z Miastem Ludzi. Dzieci obejrzały piękną i mądrą opowieść o dobroci, uczciwości i przyjaźni.

Spotkanie8.02.2018r. w zerówkach  gościliśmy lek. Med. Annę Wojciechowską – Szołomicką – laryngologa. Podczas spotkania dzieci wykazały się wiedzą, którą zdobyły na zajęciach oraz przybliżyły sobie jeszcze bardziej tematykę o zdrowiu. Pani doktor pokazała dzieciom podstawowy sprzęt medyczny do badania laryngologicznego, którym posługuje się w swojej pracy.

Z albumu dziadka12 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem RODM - warsztaty na temat "Z albumu dziadka - lekcja patriotyzmu". Dzieci poznały historię Święta Niepodległości Polski, rozumienie znaczenia słów: wolność, niepodległość.

Spotkanie z niebezpieczym zwierzęciem19 kwietnia 2018r. grupy zerowe gościły st. sierż. Agnieszkę Sokół z Komendy Miejskiej w Szczecinie. Podczas spotkania zostały omówione i przypomniane podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i w szkole oraz numery alarmowe, które dzieci bardzo ładnie wymieniły(999, 998, 997, 112) i dowiedziały się jakich informacji należy udzielić, by uzyskać pomoc. Duże zainteresowanie dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i mogły dotknąć: kajdanek,  pałkę i czapkę, którą każde dziecko przymierzyło.

Przedszkolaki w Polkim Radiu26 kwietnia 2018r. dzieci z grup zerowych zwiedziły Polskie Radio Szczecin. Przywitała nas dziennikarka Pani Emilia Kujawa, która była naszym przewodnikiem. Pani Emilia zaprowadziła dzieci do pokoi redakcyjnych, potem pokazała studia emisyjne i nagraniowe. Najciekawszym miejscem dla nas był newsroom, pomieszczenie, w którym przygotowuje się wiadomości, reportaże, serwisy. Na zakończenie wycieczki Pani Emilia zaprowadziła nas do sali, w której odbywają się koncerty na żywo. Dzięki Pani Emilii mogliśmy zobaczyć jak wygląda radio „od kuchni”. Dziękujemy!

Polska w UE27 marca 2018r. w grupach zerowych odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielem RODM-u Panem Markiem Chabior. Tematem zajęć było ”Polska w UE”. Dzieci dowiedziały się co to jest UE i poznały wybrane państwa należące do Unii Europejskiej.

Polak małyDziś  - 19.12.2017r. – ponownie gościliśmy przedstawiciela RODM. Pan Marek Chabior przygotował dla dzieci grę „Polak Mały”, której celem było utrwalenie znajomości słów hymnu. W zajęciach uczestniczyła p. Chabior z Chóru Politechniki Szczecińskiej, z którą dzieci odśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego” zachowując odpowiednią postawę. Dzieci wiedzą, że „Mazurek Dąbrowskiego” jest hymnem naszego kraju i wiedzą w jaki sposób należy się zachować podczas jego wykonania.

JasełkaW dniach: 18 i 19.12 .2017r.  grupy zerowe przygotowały dla rodziców jasełka. Rodzice i siostra Barbara wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy. Na zakończenie dzieci wręczyły prezenty ( pierniki) samodzielnie wykonane na zajęciach i złożyły życzenia zaproszonym gościom.

KolędaW dniach 20 i 22.12.2017r. w grupach zerowych odbyły się wigilie klasowe.  Na tę okoliczność dzieci ozdobiły pięknie stoliki, a rodzice zaangażowali się przynosząc poczęstunek dla naszych pociech. Zanim usiedliśmy do „wieczerzy wigilijnej” złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, zaśpiewaliśmy kolędy i weszliśmy w świąteczny nastrój.