UWAGA! Prosimy o głosowanie na nas 🙂 (info poniżej)

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w ramach akcji “Godzina dla Szczecina” postanowili zachęcić mieszkanki naszego miasta, aby brały udział w badaniach profilaktycznych, przede wszystkim badaniach cytologicznych i mammografii, ponieważ wczesne wykrycie raka daje szanse wyleczenia.

Akcja przebiegła dwustopniowo. Najpierw wolontariusze rozdawali paniom w szkole upieczone przez siebie babeczki z chorągiewką, na której  widniało hasło przewodnie akcji „Babeczko! Masz apetyt na życie, pamiętaj o profilaktyce! Po zakończonych lekcjach wolontariusze jak co roku ruszyli poza mury szkoły, by to samo hasło umieszczone tym razem w jabłkach i gruszkach zanieść szczeciniankom.

Akcja spotkała się z żywą reakcją, spacerowicze zatrzymywali się zaciekawieni, częstowali owocami, rozmawiali, zabierali ulotki nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich.

Wolontariuszom dziękujemy i zachęcamy do dalszych akcji!

 

UWAGA!
Prosimy o głosowanie na nas poprzez zalajkowanie naszego zdjęcia na Facebooku 🙂

LINK DO ZDJĘCIA

Dziękujemy 🙂