W dniu 25 października członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II wzięli udział w akcji Godzina dla Szczecina.

Już od dwóch tygodni uczniowie przygotowywali woreczki z zestawami do pierwszej pomocy, tj. maseczkami do sztucznego oddychania i rękawiczkami  jednorazowymi, wydrukowali ulotki  POMAGAJ, ALE NAJPIERW ZADBAJ O SIEBIE. Nie mało pracy włożyli w pozyskanie rękawiczek i maseczek. Biorąc pod uwagę, że wolontariusz nie przeznacza własnych środków finansowych na przeprowadzenie akcji, było to prawdziwe wyzwanie. Szczęśliwie udało się skompletować 200 zestawów. Z tak przygotowanymi zestawami 25 października wyruszyli po lekcjach na Jasne Błonia, gdzie rozmawiali z mieszkańcami Szczecina o gotowości niesienia pierwszej  pomocy przedmedycznej . Zachęcali, by nie bać się udzielić pomocy i odpowiednio się do tego przygotować, tzn. zabezpieczyć siebie, mieć zawsze w torebce rękawiczki i maseczkę do sztucznego oddychania. Na ulotkach wydrukowane były również podstawowe informacje, ile wdechów, ile ucisków, numer alarmowy 112. Uczniowie podzielili się na kilka kilkuosobowych grup, jedna z nich weszła nawet do Urzędu Miasta.

Akcja spotkała się z żywym zainteresowaniem i dużym poparciem mieszkańców Szczecina. Reagowali oni spontanicznie, dopytywali skąd pomysł na zaangażowanie w wolontariat, chwalili i  popierali ideę.

Mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcom miasta, jak i samym wolontariuszom tegoroczna Godzina dla Szczecina  zapadnie na długo w pamięci.

Niezwykle cieszyły nas pozytywne sygnały ze strony rodziców i opiekunów naszych wolontariuszy. Zgodnie uważali oni, że ich pociechy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza idą w dobrym kierunku.

Dziękujemy!

Aleksandra Droździk i Ewa Trybuszkiewicz