Jak co roku w z wielką radością włączyliśmy się do akcji “Godzina dla Szczecina” organizowanej przez Centrum Wolontariatu POLITES.

Z przyjemnością ogłaszamy, że mieszkańcom Szczecina spodobała się nasza akcja i oddali na nas aż 764 głosy, co pozwoliło nam wywalczyć pierwsze miejsce i Nagrodę Publiczności. Dziękujemy za oddane głosy!

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II z ramach Godziny dla Szczecina zorganizowali akcję pod hasłem „Im mniej jedzenia marnujesz, tym większy kawałek świata ratujesz”. Uczniowie przygotowali plakaty, które rozwiesili w szkole oraz prezentacje dla młodszych kolegów, a w piątkowe popołudnie, po skończonych lekcjach wyszli na ulice Szczecina, by rozdawać ulotki i rozmawiać z mieszkańcami.  Wolontariusze zwracali uwagę szczecinianom na to, że marnowanie żywności to nie tylko zaniedbanie wobec tych, którym jej brakuje, ale również brzemienne w skutkach działanie przeciwko środowisku naturalnemu. Nasi wolontariusze rozdali kilkaset ulotek z adresami Jadłodzielni i zachęcali, by nie wyrzucać, a tam właśnie oddawać nadmiar żywności. Szczecinianie przyjęli nas bardzo serdecznie, niektórzy z nich nie mieli świadomości, że istnieją zorganizowane punkty, w których można podzielić się jedzeniem.