Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoła w ramach finansowania zakupiła następujące wyposażenie:

wyposażenie pracowni muzycznej,
wyposażenie pracowni fotografii
wyposażenie ‘kuchenkowa” – sali z możliwością gotowania,
długopisy banach 3d
okulary oculus quest 2 128 gb
lego education spike prime
makeblock – mbot-s bluetooth

skaner 3d einskan se pakiet edukacyjny
drukarka 3d makerbpot sketch
forbot mistrz steam
stacje lutownicze quick-936a
thermomixy
nakładka na blaty

Pełen wykaz sprzętu zakupionego w ramach programu i wykorzystywanego na informatyki, techniki, plastyki, muzyki, rewalidacyjnych, w edukacji wczesnoszkolnej oraz w zajęciach pozalekcyjnych i preorientacji zawodowej i doradztwa zawodowego.  

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z zajęciami naszych uczniów z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu “Laboratoria przyszłości”

Skip to content