W dniach 23-27 października 2023 realizowaliśmy ogólnopolski projekt pod hasłem „American Dream Week”.

To był wspaniały tydzień!Zorganizowaliśmy kiermasze z amerykańskimi smakołykami. Dzięki zaangażowaniu małych i dużych cukierników oraz wielbicielom słodkości w całej szkole zebraliśmy aż 2950zł. Serdecznie dziękujemy! 

Nasze panie ze stołówki także stanęły na wysokości zadania i stworzyły na cały tydzień amerykańskie menu, które zrobiło furorę wśród uczniów. Na przerwach żywiołową reakcję wielu z nas wywołały dźwięki amerykańskich piosenek. Były nawet spontaniczne potańcówki.             W środę przebraliśmy się za postacie kojarzące się nam z USA lub w kolory flagi. Byli kowboje, żołnierze, koszykarze, raperzy nawet Donald Trump. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone!

Uczyliśmy się o geografii, historii i kulturze Stanów Zjednoczonych nie tylko na lekcjach, pracując metodą projektu i tworząc lapbooki (można je podziwiać na wystawie przy wejściu do szkoły) ale także na przerwach, czytając ciekawostki o USA wywieszone na korytarzach szkoły.

Na zakończenie tygodnia czekał nas element charakterystyczny dla kultury USA, czyli rywalizacja. Sprawdzaliśmy swoją wiedzę o Ameryce, grając w quizy Kahoot. Wkrótce wyłonimy i nagrodzimy zwycięzców w każdej klasie.

Hope you had an unforgettable time!!!