“Budujemy Dostępność” to społeczna akcja przekształcania miasta w miejsce bardziej przyjazne dla osób poruszających się na wózkach.

Celem zainicjowanego przez nas działania jest budowa i instalacja podjazdów (ramp) niwelujących bariery architektoniczne w oparciu o współpracę i integrację społeczności lokalnej. Zainspirowani konstrukcjami tworzonymi przez Ritę Ebel (Die LEGO Oma) i współpracując z ekspertami ds. dostępności projektujemy i tworzymy rampy zbudowane z klocków. Znamy siłę współdziałania oraz podzielamy filozofię “zero waste” i praktykę ”reuse”, dlatego akcję opieramy na podejściu ekologicznym i kooperacji społeczności lokalnej. W warsztatach Kooperatywy nadajemy drugie życie nieużywanym już klockom wspierając osoby z niepełnosprawnością. Robisz wiosenne porządki? Przerzucasz pudło klocków z miejsca na miejsce? Daj im nowe życie! Przekaż je do Kooperatywy Łaźnia.

KAŻDY KLOCEK JEST NA WAGĘ ZŁOTA!

FB: https://www.facebook.com/BudujemyDostepnosc

KIM JESTEŚMY?

Organizatorem i koordynatorem akcji jest Kooperatywa Łaźnia, którą współtworzą trzy zachodniopomorskie organizacje pozarządowe:

  • Fundacja Pod Aniołem,
  • „4C Centrum Ekonomii Społecznej” sp. z o.o. (non-profit),
  • 4coop sp. z o.o. (non profit)

prowadzące działalność reintegracyjną i społeczną ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia Osób z niepełnosprawnościami.

Partnerem akcji “Budujemy Dostępność” jest Fundacja Velo Horyzonty Możliwości dbająca o jak najlepsze dostosowanie tworzonych ramp do rzeczywistych potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Dla nas “Budujemy Dostępność” to gra zespołowa, dlatego liczymy na szerokie wsparcie i współdziałanie!

Klocki można dostarczać do Urzędu Miasta Szczecin (kontakt poniżej) do pokoju 150 H (gdy uzbiera się ich większa ilość przekażemy je do Kooperatywy Łaźnia) lub bezpośrednio do:
Kooperatywa Łaźnia
ul. Koński Kierat 14-15, I piętro,
70-563 Szczecin.

e-mail: budujemydostepnosc@laznia.org FB: https://www.facebook.com/BudujemyDostepnosc