Nasza szkoła  kolejny raz aktywnie włączyła się w Code Week.

Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Udowadnia, że programowanie nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać. Europejski Tydzień Kodowania odbywa się w dniach od 10 do 25 października 2020 r.

Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej więcej zajęć w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania odbędzie się online. W naszej szkole zaproponujemy uczniom klas 6-8 przygodę w pokoju zagadek czyli  (escape room), w których można wziąć udział zdalnie z domu lub ze szkoły.

Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Więcej aktywności znajdziecie tutaj: https://codeweek.eu/codeweek2020

Pokój zagadek – codeWeek z SP35 znajdziesz tutaj: https://view.genial.ly/5f7c4b78152e380d5ba44a0d/interactive-content-code-week-w-sp35