19 października 2021r w naszej szkole gościliśmy panią Monikę Pyrek – lekkoatletkę, wicemistrzynię świata w skoku o tyczce, olimpijkę.

Pani Monika  zaprosiła dzieci i młodzież do wzięcia udziału w lekcji wychowania fizycznego „KINDER Joy of moving – Alternatywne lekcje WF” Gościem specjalnym tego wydarzenia  był aktualny rekordzista Polski, olimpijczyk, wicemistrz świata w skoku o tyczce pan Piotr Lisek.

Alternatywna Lekcja WF odbyła się w trzech turach,  miała charakter rekreacyjny, dlatego też ważniejsza od rywalizacji sportowej była wspólna zabawa i zachowanie zasad fair play. Specjalnie przygotowane do zabawy urządzenia sportowe z wykorzystaniem nowych technologii z pewnością przypadły do gustu wszystkim uczestnikom lekcji, której celem było wypromowanie prozdrowotnych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w zajęciach, dzieci mogły przekonać się, ile radości może dać  nam sportowa zabawa!

R. Milewicz z zespołem nauczycieli wf