W pierwszych tygodniach Jesieni klasy 2b, 2d i 2f odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „ Raj ” we Włodkowicach.

Była to wspaniała wyprawa, obfitująca w niezapomniane wrażenia. Pogodę mieliśmy wspaniałą i humory dopisywały wszystkim. Na miejscu mieliśmy zapewnione mnóstwo atrakcji.

Pod okiem właścicieli mogliśmy zobaczyć zagrody z niektórymi zwierzętami z gospodarstwa domowego. Atrakcją pobytu w gospodarstwie były kozy i króliczki, które bardzo dobrze czuły się w naszym towarzystwie. Dużo radości sprawiło nam karmienie tych zwierząt.

Gospodarze przybliżyli nam uroki życia i pracy na wsi. Niesamowite wrażenie wywarło na nas pole dyniowe i wielkie okazy dyń. Słodką atrakcją była wyprawa do sadu, gdzie zbieraliśmy pyszne jabłka, nauczyliśmy się nawet rozpoznawać niektóre ich gatunki.

Poznaliśmy obce nam do tej pory, a wykorzystywane niegdyś w gospodarstwie wiejskim sprzęty: maselnicę, magiel, nożyce do strzyżenia owiec, kołowrotek. Zobaczyliśmy dawne naczynia i urządzenia, używane jeszcze nie tak dawno dość powszechnie: gliniane misy i wazy, tary do prania, młynki do kaszy, lampy naftowe, samowary, maszyny do pisania i do szycia. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu i przejażdżki po okolicy wozem, a na koniec pysznych kiełbasek z ogniska i pieczonych ziemniaków.

Pomimo tego, że każda z klas uczestniczyła w tej wyprawie w innym terminie, to niezaprzeczalnie dla każdego wycieczka ta okazała się wspaniałą niespodzianką i niezapomnianą przygodą. Blisko natury, w ciszy i spokoju, minęły nam niezapomniane, wesołe chwile. Chętnie tu jeszcze kiedyś powrócimy!

Drugoklasiści

A oto nasza fotorelacja😊