25 listopada 2022 r.  obchodziliśmy w naszej szkolnej bibliotece „Dzień Pluszowego Misia”.

Legenda mówi, że pierwszy miś maskotka, powstał 114 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Pluszowe misie oraz inne przytulanki opanowały w tym dniu szkolne korytarze, wszystkie niemalże dzieci  z klas 1-3,  przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyło się wspólne czytanie bajek. Czytane były „Przygody Kubusia Puchatka”, które poprowadzili uczniowie z klas 7. Legendę Pluszowego Misia sięgającą 1902 r. opowiedziała dzieciom Pani bibliotekarka, a następnie dzieci przystąpiły do zabawy. Rozwiązywały zadania, zagadki oraz wykonywali kolorowanki związane z tematem święta.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy, otrzymali medale z wizerunkiem „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

Dzieci świetnie się bawiły, były zadowolone i uśmiechnięte. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.