Code Week to społeczna inicjatywa, której celem jest promowanie programowania.

Warto kodować, bo kodowanie to nie tylko wstęp do nauki programowania, ale przede wszystkim rozwój uniwersalnych kompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy niezmiernie ważna umiejętność pracy w zespołach.  W tym roku Code Week trwał od 9 do 24 października. Żyrafy i Zebry także przyłączyły się do europejskiej inicjatywy. Biorąc udział w wydarzeniu dzieci aktywnie uczestniczyły w kodowaniu za pomocą przedmiotów codziennego użytku: frotek i  kolorowych patyczków. Układały także piramidy z plastikowych kubków na podstawie kolorowych plansz. Gry i zadania sprawiły przedszkolakom dużą frajdę, dlatego też nie kończymy na Code Week, ale będziemy kontynuować przygodę z kodowaniem przez kolejne miesiące.