Nasza szkoła już drugi raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj”.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Wszystkie dzieci z klas I – VIII (ok.1185 dzieci) otrzymały darmowe kartki świąteczne od Fundacji „Dbam o mój zasięg”, które wypisywały i adresowały do najbliższych podczas zajęć z wychowawcami klas. Niektóre klasy zabrały kartki do domu i wypisywały razem z rodzicami. Świąteczne życzenia można było wysłać za pośrednictwem poczty lub wręczyć osobiście.

Warto poświęcić chwilę czasu na napisanie kilku ciepłych osobistych, które sprawią radość odbiorcy, przywołają wspomnienia, wywołają uśmiech na twarzy. Dla uczniów to także okazja do odświeżenia umiejętności pisania i adresowania kartek – umiejętności niestety dziś wypieranej przez SMSy. Wierzymy, że adresaci poczują się szczególnie i miło, gdy zajrzą do swoich skrzynek i znajdą taka sympatyczną niespodziankę.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

  • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne.

Miejmy nadzieję, że tradycja wysyłania kartek świątecznych na nowo odrodzi się w młodym pokoleniu oraz wysłane kartki sprawiają ogromną, najszczerszą radość odbiorcom.

Wszystkim gorąco dziękuję za aktywny udział w akcji „Idą święta nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”!