Wycieczki szkolne przynoszą uczniom wiele korzyści. Na pierwszy plan wysuwają się zabawa oraz nauka przez doświadczenie.

Taka właśnie była wycieczka klasy 2b do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przepełniona wiedzą, ciekawostkami oraz dobrą energią płynącą od gospodarzy spotkania. Uczniów ugościł sam Pan Wojewoda oraz jego zastępca. Ich otwartość oraz chęć kontaktu z najmłodszymi obywatelami pozwoliła poczuć się w tym przepięknym gmachu bardzo swobodnie. Pani przewodnik oprowadziła uczniów po Sali Owalnej, Sali Rycerskiej, Sali Maszkaronów, gabinecie Wojewody Zachodniopomorskiego, wieży widokowej oraz podziemiach urzędu….. a to i tak nie wszystkie miejsca, które mali obywatele mieli okazję zwiedzić. Na zakończenie dzieci zapowiedziały kolejną wizytę po remoncie podziemi. Czekamy na efekt dopiero rozpoczynających się prac.