W październiku w naszej szkole odbył się konkurs na komiks w języku angielskim „We, 21st century children”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Forma i treść prac potwierdziły, że komiks to nie tylko zabawne, rozrywkowe obrazki bez głębszego sensu, jak uważają niektórzy. Współczesny komiks to forma artystycznego wyrazu, która w unikatowy sposób potrafi opowiedzieć nawet trudną historię. Komiksy przedstawiały m.in. relacje między rówieśnicze i rodzinne, marzenia i aspiracje, sytuację dzieci i nastolatków w czasie pandemii, funkcjonowanie w cyberprzestrzeni. Ze względu na różnorodną i ciekawą tematykę wybór zwycięzców nie był łatwy. Wręczenie nagród nie obyło się też bez przeszkód ze względu na pandemię.

Zwycięzcami w konkursie zostali:

KLASY IV-V

  1. miejsce: Ewa Welens, kl. 4d
  2. miejsce: Roksana Białowolska, kl. 5c
  3. miejsce: Natasza Polaczyńska, kl. 4d

Wyróżnienie – Laura Skibniewska, kl. 5c.

KLASY VI-VIII

  1. miejsce: Patrycja Adamowicz, kl. 7d
  2. miejsce: Oskar Miedzianowski, kl. 8b
  3. miejsce: Jakub Kozak, kl. 6a

Wyróżnienie – Maks Hoffmann, kl. 7d.

Gratulacje!

Nauczyciel języka angielskiego, Ewa Cierpiszewska