19 kwietnia 2023 roku uczniowie i uczennice naszej szkoły w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wzięli udział w dniach otwartych Technikum Technologii Cyfrowych, które znajduje się przy ul. Niemierzyńskiej w Szczecinie. Nasi ósmoklasiści pod opieką p. Jowity Krajewskiej i p. Aleksandry Sławińskiej udali się do technikum, gdzie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach i warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów TTC tematycznie nawiązujących do oferty edukacyjnej tej szkoły.

Zajęcia obejmowały takie obszary tematyczne jak:
1. Wirtualizacja systemów operacyjnych Windows oraz Linux.
2. Robo-sport – zawody sumo robotów
3. Diagnostyka sprzętu komputerowego
4. Tworzenie strony internetowej w oparciu o HTML, CSS i JavaScript
5. Podstawy modelowania 3D z zastosowaniem oprogramowania Rhino7
6. Minecraft– uniwersalne środowisko edukacyjne

Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani omawianymi w trakcie warsztatów zagadnieniami oraz żywo angażowali się w wykonywanie zadań praktycznych.
Po wizycie w TTC wielu naszych ósmoklasistów wyraziło zainteresowanie dalszym kształceniem się w tym technikum z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż branża IT jest w trakcie dynamicznego rozwoju i z całą pewnością potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów w swojej branży.

W załączeniu dodany został film z udziału naszych uczniów w dniach otwartych TTC .