Zapraszamy do obejrzenia prac z konkursu p.t. “Niecodzienny portret”

Zadaniem uczestników było stworzenie niecodziennego portretu z przedmiotów codziennego użytku, tkanin, rzeczy zużytych, zepsutych, znalezionych czy nawet z odpadów surowcowych takich jak: plastikowe butelki, kartony, puszki, rolki po papierze, korki plastikowe, słomki po napojach przeznaczonych do recyklingu. Zasady konkursu wpisują się w załażenia podstawy programowej „kształtowanie umiejętności wtórnego wykorzystania odpadów znajdujących się w naszym otoczeniu”.

Zaskoczyła nas kreatywność i zaangażowanie uczestników konkursu. Prace były bardzo pomysłowe i zaskakujące. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy oraz przestrzeganie zasad konkursu czyli przedstawienie kolejnego życia odpadów.

Wyróżnione prace można obejrzeć w internetowej galerii poniżej, a już niedługo na żywo w holu szkolnym.

Bezpośredni link do galerii prac: https://view.genial.ly/62615dc4e28ae10016663c8d