Na kilka dni przed 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości świetlica klas pierwszych przygotowała piękną gazetkę- kolaż, która powieszono na korytarzu szkolnym. Budziła ona zachwyt, ciekawość i podziw uczniów klas starszych.

W piątek 8 listopada dzieci z naszej świetlicy, pięknie ubrane w galowe stroje z przypiętymi kotylionami, wraz z pozostałymi uczniami szkoły przeszły do hali sportowej, gdzie o godzinie 11.11 z powagą, w pozycji „na baczność” i sztandarem szkoły odśpiewały hymn państwowy.

Po powrocie do sali świetlicowej wszystkie pierwszaki usiadły w kole i wraz z wychowawcami rozmawiały o patriotyzmie, tolerancji, pomocy słabszym, odwadze żołnierzy walczących za Polskę. Z uwagą wszyscy słuchali z płyty patriotycznych pieśni, które towarzyszyły żołnierzom w walce. Oglądały i podziwiały przyniesione przez wychowawczynie rekwizyty, które towarzyszyły w boju żołnierzom. Były to: hełmy, części ubioru, zdjęcia, bagnety, menażki itp. Później dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek, który przygotowali nasi kochani rodzice. Bardzo jesteśmy im za to wdzięczni, a szczególnie nasi mali podopieczni, którzy byli tak szczęśliwi, że prosili, aby takie święta odbywały się częściej.