W listopadzie  w bibliotece szkolnej uczniowie  wszystkich klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.

W świat książek dzieci zostały wprowadzone przez koleżanki i kolegów z klas trzecich. Oglądając przedstawienie uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę.  Przed złożeniem przyrzeczenia dzieci musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, odpowiedzieć na bajkowe zagadki, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po pasowaniu na czytelnika i zapoznaniu się z zasadami wypożyczania i zachowania w bibliotece, nasi najmłodsi czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki oraz  Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki, w której zawarte zostały niezbędne informacje dla czytelnika oraz list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dzieckiem.          

Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur, by czerpali z książek  jak najwięcej mądrości i radości.