Relacja z przebiegu w projekcie Projektu Edukacyjnego Turystyka –  Rekreacja – Ekologia.

W poniedziałek 9 października uczniowie będący członkami Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego wzięli udział w XI module Projektu Edukacyjnego Turystyka –  Rekreacja – Ekologia, którego organizatorem był Urząd Miasta Szczecin oraz Pracownia Turystyczno – Ekologiczna Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacyjnego w Szczecinie. Tematem warsztatów było poznanie terenów Ińskiego Parku Krajobrazowego, a celem wyprawy Rezerwat Przyrody Kamienna Buczyna. 

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spotkania z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz leśniczym Nadleśnictwa Łobez. Po przekazaniu informacji na temat Ińskiego Parku Krajobrazowego, ruszyliśmy ścieżką dydaktyczną wokół jeziora Ińsko, aż do rezerwatu Kamienna Buczyna. Kolejną atrakcją było wejście na 30 metrową wieżę widokową. Na zakończenie odbył się quiz i najlepsi zostali nagrodzeni za swoją wiedzę.