Tradycyjnie jak co roku, w lutym w naszej szkole uaktywniamy działania dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Aktywność ta związana jest z  obchodzonym w tym roku 9 lutego  Dniem Bezpiecznego Internetu.

DBI 2021 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W związku z trwającą pandemią COVID-19 podczas obchodów DBI 2021 organizatorzy zachęcali wszystkich do aktywnego uczestnictwa we  współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Podczas nauczania zdalnego podejmowaliśmy różne działania. Wychowawcy we wszystkich klasach poruszali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu, podobnie na zajęciach informatyki.  W klasach IV i VIII uczniowie mogli zaktywizować się poprzez udział w różnego rodzaju konkursach, mogli także pogłębić i sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania w Internecie biorąc udział w misji ratowania Internetu w specjalnie przygotowanym na tę okoliczność pokoju zagadek „Cyfrowa apokalipsa”.

W tym roku przeprowadziliśmy następujące konkursy:

Komiks – wykonany w programie komputerowym paint /kl.4,5,6/ w programie storyboardthat /kl.7,8/
Plakat lub kolaż – wykonany w wybranym komputerowym programie graficznym
Plakat lub kolaż – praca plastyczno-techniczna

Najlepsze prace zostały nagrodzone oceną celującą z przedmiotu informatyka, technika i plastyka.

Poniżej wirtualna galeria wyróżnionych prac konkursowych z wynikami oraz pokój zagadek. Zachęcamy rodziców klas młodszych, aby wspólnie z dziećmi wyruszyli w misję ratowania Internetu składającą się z dwóch części. Ciekawe komu uda się zakończyć misję i sprawdzić, gdzie ona się zakończy.

Galeria prac konkursowych z wynikami:


Pokój zagadek:
Link do pokoju zagadek – https://view.genial.ly/5ff31c6d485b460cf9c7aca7