Miło nam poinformować o wynikach konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” organizowanego z okazji „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 2023” przez Bibliotekę Szkolną.

Konkurs odbył dnia 19 kwietnia 2023 r. w którym udział wzięło 47 uczestników z klas 1-7. Uczniowie czytali wylosowane fragmenty tekstów literackich. Ocenie podlegało: płynność czytania, wyrazistość, poprawność wymowy i intonacja. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: klasy I– II; klasy III– V; klasy VI– VII.
Komisja konkursowa wyłoniła w poszczególnych kategoriach „Mistrza Pięknego Czytania”:

KLASY 1-2

 1. miejsce – Adrianna Krześlak kl.2b
 2. miejsce – Zofia Gorzelanna kl.1c
 3. miejsce – Barbara Nadolska kl.1e
  Wyróżnienie: Kira Klynachova kl.2a; Jan Wałejko kl.1a

KLASY 3-5

 1. miejsce – Anna Choroszczak kl.4e
 2. miejsce – Gabriel Gal kl.5a
 3. miejsce – Kaja Koziatek kl.3f
  Wyróżnienie: Marta Herosimczyk kl.4c; Lena Drąg kl.3d

KLASY 6-7

 1. miejsce – Jakub Brzeziński kl.7a
 2. miejsce – Hanna Gwizdała kl.7b
 3. miejsce ex aequo: Marcelina Melzacka kl.7a; Emilia Pożoga kl.7c

,,MISTRZOWIE” otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie.  Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Galeria zdjęć: