10 i 17 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkolnej bibliotece konkurs „Mistrza Pięknego Czytania” dla klas I-VIII.

Uczestniczyli w nim reprezentanci klas, wytypowani w eliminacjach klasowych. Uczniowie czytali wylosowane fragmenty książek. Uczestników oceniano w kategoriach wiekowych. Ocenie podlegały: płynność i poprawność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny czytanego tekstu.Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom czytania. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyli:

 • Kategoria klas I: Kaja Karasiewicz kl. I F
 • Kategoria klas II: Wiktoria Włosowicz kl. II F
 • Kategoria klas III: Aleksandra Górska kl. III E
 • Kategoria klas IV: Dominik Grześkowiak Kl. IV C
 • Kategoria klas V: Helena Staniszewska Kl. V A
 • Kategoria klas VI: Alicja Kokosińska Kl. VI B
 • Kategoria klas VII- VIII: Karolina Kokosińska Kl. VIII B

Wyróżnienia przyznano:

 • Witold Morawski kl. I E, Alicja Hrabi kl. I D
 • Dariia Nipyivoda kl.II B, Alicja Dajer kl. II D
 • Pola Kordaczuk kl. III B, Maria Droździk kl. III F
 • Lena Drąg Kl. IV D
 • Anna Choroszczak Kl. V E
 • Joanna Zduńska Kl. VI E

Zwycięzcom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział w Konkursie i godne reprezentowanie swoich klas. Życzymy Wam kolejnych wspaniałych sukcesów i czerpania wielu przyjemności płynących z czytania książek.

Nauczyciele bibliotekarze.

Podsumowanie konkursu: