Na lekcji techniki w klasach 5d, 5e, 5f zajmowaliśmy się tematem tworzyw sztucznych i ich wpływem na naszą planetę. Dowiedzieliśmy się, że tworzywa sztuczne to materiały, które powstają z ropy naftowej i gazu, i mają wiele zalet, ale też wiele wad. Na przykład, są tanie, lekkie i trwałe, ale też zanieczyszczają środowisko, trudno się rozkładają i zużywają nieodnawialne zasoby naturalne.
Nauczyliśmy się, że ważne jest, odzyskiwać z nich surowce i ponownie je wykorzystywać.
Aby lepiej zrozumieć, jak można wykorzystać tworzywa sztuczne, robiliśmy z nich samochody, które napędzane były powietrzem z balonu.
Pokazaliśmy, że z odpadów można zrobić coś ciekawego i kreatywnego, a nie tylko je wyrzucać.
Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądają nasze samochody, zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów w naszej prezentacji.

Film można obejrzeć tutaj:

lub otworzyć go na nowej stronie:

Technika_autka (Film)