W dniu 6 grudnia, z okazji Mikołajek, uczniowie klasy 4 wzięli udział w ciekawych warsztatach online, podczas których nauczyli się tworzyć ozdoby choinkowe w programie Tinkercad.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, mimo że nie mieli wcześniej żadnego doświadczenia z programem. Nauczyli się, jak poruszać się po ekranie, obracać i skalować obiekty, łączyć je w grupy i tworzyć własne kształty. Każdy z nich stworzył wymyślony przez siebie płatek śniegu, który składał się z kilku elementów. Na początku uczniowie próbowali tworzyć całe płatki śniegu, ale potem okazało się, że łatwiej jest stworzyć tylko część płatka i kopiować ją, obracać i łączyć w całość. Niektórzy wykazali się kreatywnością i zrobili też inne ozdoby świąteczne, takie jak bombki, gwiazdki, choinki czy aniołki.

Warsztaty wpisały się w założenia programu Laboratoria Przyszłości, które mają na celu rozwijanie umiejętności projektowania i drukowania w 3D.

Warsztaty zostały zorganizowane przez firmę Skriware, która zajmuje się dystrybucją drukarek 3D oraz materiałów edukacyjnych związanych z drukiem 3D. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wydarzenia zamieszczonego poniżej.

Film warsztaty Skriwere