Dnia 17.05.2022r. dzieci ze świetlicy klas 1 pod opieką pani J. Jakubowskiej i A. Rudnickiej odwiedziły mieszkańców Domu Kombatanta w Szczecinie.

Udały się tam z przygotowanym programem artystycznym pt.”Tuwimowo”. Uczniowie wcielili się w postacie z wierszy J. Tuwima i tym samym sprawili radość starszym i chorym ludziom. Na koniec mali aktorzy podarowali pensjonariuszom na pamiątkę własnoręcznie wykonany obraz.

Wizyta była bardzo wyczekiwana zarówno przez dzieci jak i podopiecznych DPS. Występ z udziałem małych aktorów dostarczył wszystkim wiele radości i wzruszeń. Dzieci otrzymały wielkie brawa i słodkie niespodzianki.  Zostały również, poproszone przez podopiecznych i pracowników DPS o częstsze wizyty w ich domu.

Na gazetce szkolnej widnieje podziękowanie za ten występ, które Pani dyrektor DPS wręczyła dzieciom. Wizyta była wielkim przeżyciem i doświadczeniem nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

 Z obu stron padła obietnica dalszej współpracy.

Poprzez takie działania uczymy nasze dzieci szacunku do osób starszych, nie tylko tych najbliższych, ale też z dalszego otoczenia oraz wrażliwości na krzywdę i cierpienie innych.