W wtorek 5 grudnia 2023 roku dzieci ze świetlicy klas III – IV wraz z wychowawcami  wybrały się z wizytą do Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Z. Krasińskiego. 

Nasze  dzieci przygotowały przedstawienie pt. “Błękitny prezent” oraz kilka zimowych i świątecznych piosenek. Seniorzy byli zachwyceni  grą aktorską i umiejętnościami wokalnymi uczniów. Po zakończeniu występu wychowawcy wraz z dziećmi  przeprowadzili warsztaty plastyczne, podczas których wspólnie z seniorami  wykonali łańcuch na choinkę. Każdy z podopiecznych Domu otrzymał też kartkę świąteczną wykonaną przez dzieci w świetlicy. To sympatyczne spotkanie zakończyło się wspólną fotografią i słodkim poczęstunkiem.

 W czasie wizyty okazało się że nasi znajomi seniorzy mimo chorób  potrafią  być radośni, weseli, życzliwi oraz lubią aktywnie spędzać czas. Takie spotkania pokoleń uczą dzieci życzliwości i szacunku wobec starszych ludzi, a także wrażliwości na potrzeby  drugiego człowieka,

uczą zainteresowania jego problemami ,zrozumienia i wsparcia. Zaś ludziom starszym pozostawiają niezapomniane wspomnienia. Takie spotkania zaspokajają potrzebę kontaktu z drugą osobą, a w tym przypadku z  dziećmi. Myślę że zarówno nasi starsi znajomi i nasze dzieciaki byli tego dnia bardzo szczęśliwi.