CELEM konkursu jest:

  1. Rozbudzenie zainteresowania bajką i baśnią.
  2. Popularyzowanie polskiej literatury.
  3. Kształtowanie umiejętności dostrzegania charakteru dydaktycznego bajki i baśni.
  4. Konkretyzacja treści przeczytanych baśni – wykonanie prac plastycznych.
  5. Wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.

Uczniowie biorący udział w konkursie powinni wykazać się znajomością bajek i baśni oraz wykonać pracę plastyczną. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

  • „Eliminacje szkolne”,
  • „Finał międzyszkolny”.

Udział w konkursie należy potwierdzić do dnia 8 marca 2019 r. drogą mailową lub faxem (Załącznik nr 1). „Eliminacje szkolne” odbędą się  w dniach 11 marca – 15 marca 2019 r. „Eliminacje szkolne” uczestnicy konkursu przeprowadzają we własnym zakresie. Do szkół, które potwierdzą swój udział w konkursie zostanie przesłany test do przeprowadzenia eliminacji szkolnych. Do dnia 15 marca 2019 r. należy zgłosić zwycięzców „Eliminacji szkolnych” – drogą mailową lub faxem (Załącznik nr 2).
„Finał międzyszkolny” odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 35 w Szczecinie. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Teatrze Lalek Pleciuga. Szczegółowy regulamin konkursu i załączniki do pobrania.