Na zajęciach techniki w klasie 5, uczniowie mieli okazję połączyć kreatywność z praktycznymi umiejętnościami szycia. Naszym głównym zadaniem było stworzenie lalek ze skarpetek, które okazały się nie tylko zabawne, ale ich szycie było też doskonałym sposobem na naukę i utrwalenie różnych technik szycia.

Uczniowie zaczęli od wyboru skarpetek, które następnie przekształcili w unikalne lalki. Każdy uczeń miał okazję wyrazić swoją kreatywność, decydując o wyglądzie swojej lalki – od kształtu i rozmiaru, po szczegóły takie jak oczy, nos i usta.

Podczas tworzenia lalek, uczniowie utrwalali umiejętność przyszywania guzików. To ważna umiejętność, która może okazać się przydatna w wielu sytuacjach.

Dodatkowo, uczniowie mieli okazję utrwalić wcześniej opanowane ściegi. Praca nad lalkami ze skarpetek była doskonałą okazją doskonalenia tych umiejętności.

Zajęcia techniki w klasie 5 to nie tylko nauka nowych umiejętności, ale także rozwijanie kreatywności i wyobraźni.