Piramida żywienia była głównym tematem zajęć tego dnia. Dzieci poznały grupy produktów niezbędnych dla ich organizmów.

Doskonale się bawiły i samodzielnie próbowały układać zdrowe jadłospisy. Jednak kulminacją zajęć było praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Wszyscy doskonale wiemy, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie oraz że prawidłowe żywienie decyduje o prawidłowym rozwoju dziecka, a także ma wpływ na aktywność w ciągu dnia. Dlatego też wszystkie dzieci bardzo chętnie przystąpiły do samodzielnego przygotowania zdrowego śniadania. Z umytymi rączkami smarowały pieczywo, układały wędlinę oraz nieodzowne warzywa. Z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole pojawiła się rzodkiewka, szczypiorek, ogórek, papryka, sałata i inne zdrowe składniki. Na talerzykach można było dostrzec m. in. kanapkowe motylki, kwiatuszki, buźki. Kanapki były bardzo pyszne, a przede wszystkim zdrowe.