Szanowni Państwo.

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną, postanowiliśmy przygotowywać  naszym dzieciom w zdecydowanej większości obiady jednodaniowe. Ta decyzja wynika z faktu, że wydajemy bardzo dużo obiadów a musimy dostosować się do wymogów sanitarnych ( odległości, dezynfekcja stołów i krzeseł, brak waz na stołach ).

Obiady jednodaniowe będą wzbogacone, np. o dodatkowe porcje warzyw, owoców, (podawanych w formie surówek, sałatek, smoothie) a także koktajli mleczno-owocowych czy własnoręcznie przygotowywanych deserów, tak aby zapewnić dzieciom odpowiednią ilość białka, węglowodanów i  tłuszczów oraz właściwą kaloryczność. Niektóre dania  będą uzupełniane zupą, taką, którą dzieci lubiły i jadły.

Liczymy na Państwa zrozumienie i jesteśmy przekonani, że taka forma żywienia umożliwi zachowanie zasad wynikających  z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego a będzie jednocześnie atrakcyjna  dla dzieci.

Dyrekcja szkoły